Yüksek hızdaki paylaşımlı sunucular üzerinden istenilen oranda belirlenebilen işlemci gücü ve ram miktarı ile sunulan virtual dedicated server hizmeti ile hayal ettiğiniz performansı yakalayabileceksiniz. Paylaşımlı web hosting hizmetlerinin yetersiz kaldığı durumlarda düşük maliyeti ile VDS sunucular performansları ile işinizi kolaylaştıracak, işletme maliyetlerinizi düşürecek.


Fiyatlarımız KDV dahil değildir.

Sanal Sunucu Nedir?

Sanal sunucu(VDS) hizmeti, tek bir fiziksel bir sunucunun kaynaklarının, sanallaştırma uygulamaları ile aynı anda birden çok kullanıcı için özelleştirilmeiş sunucu nitelikleri ile sunulmasıdır. Bu özellikleri ile, sanal sunucunuza istenilen işletim sistemi yüklenebilir ve farklı amaçlar için kullanılabilir. Örnek olarak, e-posta sunucusu, FTP sunucusu, dosya sunucusu, özel kişisel pc, yedekleme vb. Sanal sunucuların(VDS) standart hosting sunucularından farkı,kaynaklarının size özel olarak tahsis edilmiş olması ve ayrılan kaynağın yalnızca sizin tarafınızdan kullanılıyor olmasıdır. Kiralık(Dedicated) sunuculara göre maliyetinin düşük olması en büyük özelliğidir. Diğer avantajları ise kurulumunun kolay olması, kurulabilmesi, işlemci hafıza disk alanı gibi kaynak özelliklerinin anlık olarak değiştirilebilmesi, sistem sorunlarının hızlı şekilde çözümlenebilmesi, hızlı yedeklenebilmesidir. Kiralık(Dedicated) sunuculara göre performansının biraz daha düşük olması ise dezavantaj olarak görülmektedir.


Sanal Sunucunun Avantajları

Sunucu üzerinde tek bir işletim sistemi bulunması sebebi ile VDS sunuculara göre hızlıdır. Fiyatlarının ekonomik olması, size özel bir statik ip kullabilmeniz, kendi sunucunuzu yönetiyor olmanız, paylaşımlı web hosting ten farklı olarak aynı sunucuda birden çok hosting barıdırabilmeniz ve bu sunucu üzerinden hosting satışı yapabiliyor olmanız, sunucu üzerindeki kullanıcılara ait dosyaların birbirinden tamamen bağımsız, izole edilmiş ve güvenli bir şekilde korunması sağladığı avantajlar arasında yer alır.


Aşağıda hangi pakette örneklerle neler yapabileceğinizi ve bu paketi kimlerin tercih ettiği bilgilerini bulabilirsiniz. Böylece ihtiyacınız kadarına para ödersiniz.

SanalSunucu-1 ile Neler Yapılabilir?

Başlangıç paketi bağımsız servisler için ideal bir pakettir. Eğer bir DNS sunucusu, özel proxy, VPN sunucusu, ya da küçük bir e-posta sunucusuna ihtiyacınız varsa yada basit hizmetler sunacaksanız size bu paketi tavsiye ederizOrtalama 10 Web Portal sitesi host edebilir, 10 SQL servisi koşturabilir, 100-150 üyeli mail hizmeti verebilir ve bu işlem yüküne eşdeğer diğer işlemlerinizi sorunsuzca karşılar.Bu paket bireysel ve küçük ölçekli kurumsal müşterilerimizin tercih ettiği pakettir.

SanalSunucu-2 ile Neler Yapılabilir?

Bu paket ideal bir giriş seviyesi web sunucusu olabilir, küçük bir dinamik site veya düşük bir optimizasyon ile özellikle yoğun e-posta sunucusu çalıştırmak için yeterli olabilir. Alternatif olarak basit hosting bayi sunucusu olarakta kullanılabilir. Fiyatı sağlayacağı performansa göre ekonomiktir.Ortalama 20 Web Portal sitesi host edebilir, 20 SQL servisi koşturabilir, Ortalama 250-300 üyeli mail hizmeti sağlayabilir, Kişisel Oyun Sunucusu, Radio ve TV yayını yapabilir ve bu işlem yüküne eşdeğer diğer işlemlerinizi sorunsuzca karşılar.Bu paket gelişmiş bireysel ve Küçük-Orta Ölçekli kurumsal müşterilerimizin tercih ettiği pakettir.

SanalSunucu-3 ile Neler Yapılabilir?

Uzak bir Linux masaüstü sistemi kullanmayı planlıyorsanız ya da yoğun bir dinamik web sitesi barındıracaksanız veya WHM / cPanel ile web hosting satmak için bu paket mükemmel bir platform sağlar. 100 den fazla Web Portal sitesi host edebilir, 50 SQL servisi koşturabilir, Ortalama 500 üyeli mail hizmeti sağlayabilir, Radio ve TV yayını yapabilir, büyük veritabanları barındırabilir, Application Server olarak kullanılabilir, Üst Seviye (Çok slotlu) Kişisel Oyun Sunucuları, Radio ve TV yayınları ve bu işlem yüküne eşdeğer diğer işlemlerinizi sorunsuzca karşılar.Bu paket Orta ölçekli kurumsal müşterilerimizin tercih ettiği pakettir.

SanalSunucu-4 ile Neler Yapılabilir?

Bu paket, birkaç trafiği yoğun siteyi barındırma, forum sitesi, e-ticaret siteleri ve diğer karmaşık web uygulamalarını barındırmak için idealdir. Sanal Sunucu üzerinde fiziksel dedicated performansına en yakın pakettir.200 den fazla Web Portal sitesi host edebilir, 100 SQL servisi koşturabilir, 1000 den fazla üyeli mail hizmeti sağlayabilir, Yüksek kalitede Radio ve TV yayını yapabilir, büyük veritabanları barındırabilir, Application Server olarak kullanılabilir, Üst Seviye (Çok slotlu) Kişisel Oyun Sunucuları, Radio ve TV yayınları ve bu işlem yüküne eşdeğer diğer işlemlerinizi sorunsuzca karşılar. Ayrıca Paket 4 kullanarak yüksek performans sağlamış olursunuz bu da yukarıda belirtilen örneklerden sunucunuzun aynı anda 2 farklı rolü sorunsuzca işlemesini sağlayabilirsiniz.Bu paket büyük ölçekli kurumsal müşterimizin tercih ettiği pakettir.
Ödeme SeçeneklerimizWebadam; site üzerinden yaptığınız tüm alışverişlerde 256 BIT SSL ile
güvenli alişveriş sağlar.